Drifti treeningpäev I

Drifti treeningpäev I

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimus Võhu jäärajal Drifti treeningpäev, EDL Talvedrift I etapp.
Treeningpäeva eesmärk on anda driftihuvilistele võimalus ise kätt proovida kinnisel rajal, ohutult ning reeglite järgi driftida. Seda tehakse just talvel, kuna jäärajal on lihtsam driftida. Jäärajal on rehvide kasutus kindlalt reguleeritud ja nii on võimalik erinevate võimsustega tagaveoliste autodega sarnastel alustel driftimist proovida.
Ala tutvustavaid treeningpäevi korraldatakse võimalusel mitme etapina, et osalejad saaksid lihvida oma oskusi ja pakkuda huvilistele võimalust otsustada kas ka algaval driftihooajal kaasa lüüa.
Seekordse treeningpäeva vastu oli huvi prognoositust märksa suurem. Treeningpäevast võttis osa 34 sõitjat. Osalejate seas oli nii vanu tegijaid, vahepeal pausi teinud sõitjaid ning lausa kolmandik osavõtjatest olid uued huvilised.
Eraldi võib esile tuua noorima osaleja, kelleks oli 11 aastane M. Lätt, kes osales alla kaheteist aastasena treeningpäeval driftikomitee eriloaga.
Treeningpäev viidi läbi võistlusformaadis – esmalt peeti osalejatega koosolek ja käidi rada läbi. Seejärel said osalejad proovida rada läbida oma autoga.
Peale treeningsõite, sõideti kvalifikatsioon, milles enim punkte teenis M.N. Tults.
Edasi jätkati sõite elimineerimise meetodil. Top32 -st väljusid parimatena R.Ozolnis, T. Pino, J. Pino, R. Kajo.
M. Lätt oli tõeline üllataja, kes näitas juba oma esimeses sõidus suurepärast driftimise oskust ja lõpetas treeningpäeva kõrgel Top8-s.

Treeningpäeva raames toimus ka korraldusmeeskonna liikmete koolitus. Koolitati uusi kohtunike ja oma seniselt ametilt edasi liikunud meeskonna liikmed, kes said praktikat uues ametis.