Testisime Kehalas,kas driftimine Virumaal on võimalik ning milleni see meid viis.

Testisime Kehalas,kas driftimine Virumaal on võimalik ning milleni see meid viis.

Kiire vastus on, et jah ja kuidas veel ning sealjuures meeletu potentsiaaliga.
Esimest korda Virumaal, Rakvere külje all, Kehala Ringil toimunud Baltimaade Drifti Superfinaalid pakkusid oodetud vaatemängu ning põnevust. Algne Rallikrossirada oli lahkete omanike poolt kohandatud driftijatele sobivaks ja ootusärevus suur, kuna asfalt sai maga vaid poolteist nädalat enne võistlust. Kokku osales võistlusel pea 80 võistlejat kolmest riigist. Kahel esimesel päeval kostitas ilmajumal Street ja Pro-Am klasside sõitjaid ka aeg ajalt vihmaga ja pakkus võimalusi oma oskuseid erinevates tingimustes proovile panna, kuid pühapäeval kui kuninglik PRO klass peale läks sadas taevast pea terve päev pilvede vahelt päikesekiiri.

Kui Street klassis eestlastel poodiumile asja polnud ja selle vallutasid Läti sõitjad, siis Pro-Am klassis oli asi vastupidine. Esikohale Kristjan Kaare, teiseks Marco Prems ja Kolmandaks Oliver Randalu. Pro klassis oli seis lahtine ja kaartide segamine jätkus täie hooga. Eesti Pro klassi arvestuses hoidsid enne viimast etappi 2. ja 3. kohta vastavalt Jarmo Luht ja Kristjan Klemets Team Ghostist, kuid neil õnnestus mõlemal samas kurvis nii tugevalt seina sõita, et kukkusid võistlusest välja ja kaotasid kohad esikolmikus terve 2017 aasta arvestuses.

Pro klassi arvestuses moodustasid esikolmiku 1. Ingus Jekabsons (LV), 2.Eriks Ulass (LV) 3. Henri Kivimägi (EE), kes selgitasid Eesti meistrivõistluste kõrval välja ka Baltimaade Pro klassi tugevaima sõitja.

Kuid ka see polnud veel kõik. Kolmepäevase driftifestivali kirsiks tordil oli superfinaalid, kus Eesti Pro ja Pro-Am klasside mehed selgitasid välja, kes on see kõige-kõigem driftija Eestis. Sel aastal jäi üllatusvõitjana sõna Pro Am klassi sõitale Marco Premsile, kes tasavägises finaalis võttis naha Mihkel Norman Tultsilt. Ka kolmandale kohale platseerus Pro-Am-i sõitja Simon Suvemaa.

2017. a. hooaeg on driftijate jaoks Eestis lõppenud nii meie kui ka rahvusvaheliste sarjade arvestuses ning nüüd algab 2018 aasta hooaja planeerimine, mis Eesti driftile saab olema 10. juubelihooaeg.

 

 

2017. aasta hooaja lõpptulemused:

Street klass

 1. Andres Rea
 2. Saimon Köst
 3. Konstatin Grin
 4. Madis Sulg
 5. Janar Seermann

Pro-Am klass

 1. Simon Suvemaa
 2. Kristjan Kaare
 3. Andri Raudva
 4. Marco Prems
 5. Oliver Randalu

Eesti Pro klass

 1. Mihkel Norman Tults
 2. Henri Kivimägi
 3. Karl-Sander Lebbin
 4. Jarmo Luht
 5. Kristjan Salmre

NEZ Drift Championship (Põhja-Euroopa meistrivõistlused)

 1. Mihkel-Norman Tults (EE)
 2. Arti Kannisto (EE)
 3. Kristjan Salmre (EE)
 4. Kert-Eigo Kulla (EE)
 5. Arturs Miskins (LV)

Baltic Drift Championship (Balti meistrivõistlused)

 1. Janis Eglite (LV)
 2. Ingemars Jekabsons (LV)
 3. Erikss Ulass (LV)
 4. Mantas Kulminskas (LT)
 5. Mihkel Norman Tults (EE)