Eduard Vahemets tegi lätlastele drifti tandemsõitudes ära

Nädalavahetusel peetud Firststop drifti karikasarja kolmandal etapil andsid kõik sõitjad endast parima, ent karikaarvestuses näitas enda paremust teistele lätlane Gatis Lapans, kellele järgnesid Ivo Cirulis Lätist ja Eduard Vahemets Eestist. Tandemsõitudes tegi kõigile silmad ette Eduard Vahemets, kelle paremust pidid tunnistama teise ja kolmanda koha saanud lätlased Ivo Cirulis ja Gatis Lapans. Lätlased on tuntud kui tugevad tandemi sõitjad.

Pärnu lähedal Audru ringrajal peeti sel nädalavahetusel järjekordne driftikarika etapp, mis tõi kohale 14 sõitjat Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt. Rada oli kiire, kurvidesse sisenemise kiirus küündis ligi 130 km tunnis. See on ainus taoline kiire rada Eestis ning ka Venemaal on peamiselt aeglased rajad. Tavapärasest kiirem rada on sõitjatele väga meeltmööda, ent kuna rada on ohtlik, siis tandemsõitudesse lasti ainult need sõitjad, kel on autos turvapuur.

Võistlus oli pingeline. Sõitjad lihvisid oma oskusi juba reede õhtul treeningutel ning jätkasid treeningutega kuni järgmise päeva lõunani, mil oli aeg alustada kvalifikatsioonidega. Kuna rada oli kiire ning nõudis aeglasest rajast erinevaid sõiduvõtteid, siis kahjuks tuli viiel võistlejal tõdeda, et seekord nad kvalifikatsioonitulemust kirja ei saanud. Üheksa võistlejat jätkasid võistlemist ning moodustati kaheksa sõitjaga eliminaator, kus mida enam edasi finaalide poole, kujunes tõeliseks eestlaste ja lätlaste omavaheliseks mõõduvõtmiseks. Poodiumil kõrgeimale kohale sõitis lätlane Gatis Lapans, talle järgnesid Ivo Cirulis ja Eduard Vahemets. Neljanda kohaga pidi leppima keskmootori ja tagaveolise Audiga sõitnud Henri Puhmas.

Tandemsõite oli publik ja sõitjad oodanud terve päeva, sest just need pakuvad kõige enam silmailu ning nõuavad sõitjailt tugevat närvi ja kindlat kätt. Ka tandemsõitudes võtsid finaalides omavahel mõõtu eestlased ja lätlased, ent kõik teised pidid tunnistama eestlase Eduard Vahemetsa paremust, kes seljatas Ivo Cirulise ja Gatis Lapansi. Tandemsõitudes neljandale kohale sõitis end Gert Roosipõld.

Järgmine, neljas karikavõistluste etapp toimub 27.-28. augustil Pärnu lähedal Audru ringrajal.

Etapi protokollid ja üldarvestuse värskendatud seis saab driftime.ee kodulehele üles lähipäevil.

Palju erinevaid video- ja fotogaleriisid näeb siit.