Eesti drifti hooaeg jätkus Laitses, kus probleemide kiuste viis võidu koju Oliver Randalu.

Eesti drifti hooaeg jätkus Laitses, kus probleemide kiuste viis võidu koju Oliver Randalu.

Nädalavahetusel toimus Laitse RallyParkis kauaoodatud “Jump for Drift”, kus olid kohal Eesti ja Läti paremad sõitjad. Tegemist oli Eesti ja Läti Meistrivõistlustega teise etapiga, ning street ja semipro klasside neljanda etapiga.

Pro klassis pingelises heitluses ja probleemide kiuste saavutas esimese koha Oliver Randalu. Teisele kohale võitles vanameister Allan Lätt ja kolmanda kohaga pidi selle korral leppima 15-aastane Läti sõitja Nikolass Bertans.

“Tegemist oli seinstest etappidest ühe keerukama väljakutsega kogu tiimile. Reedel kui auto trenni jaoks rajale saime otsustas pärast 50 meetrit sõitmist käigukast laiali minna, misjärel suundusime kohe tagasi garaaži. Olukord läks aina keerulisemaks, kuna käigukastis läks katki üks oluline komponent, mida eestist ei ole võimalik saada ja lähim koht oli Riia. Õnneks ulatas oma abikäe Läti sõitja, kes selle hommikul kella kuueks meieni toimetas. Kvalifikatsioonis saime üsna hea tulemuse ja tandemites oli õnne, kuna vastased eksisid. Vanameister Allan Lätiga olid mõlemad tandem sõidud tasavägised, kuid selle korral tuli esikoht meile” kommenteeris võitja Oliver Randalu.

Kuivõrd Laitse rada on küllaltki nõudlik, siis tuli lisaks autode vahelistele plekimõlkimistele ette ka mitmeid avariisid vastu raja äärt, kus kannatajateks jäid õnneks siiski autod, mitte inimesed.

Kõige kõvema kokkupõrke betooniga tegi Läti sõitja Raivis Alksar, kes tandem sõidus eksimuse tõttu betoon piiridesse põrutas.

Semipro klassis oli poodiumil ainukese eestlasena Marco Prems, kes peale tuliseid tandemeid läti sõitjatega astus poodiumi kõrgeimale astmele – esimene koht.  

Street klassis olid poodiumil Läti sõitjad. Eesti sõitjad Karel Piiroja ja Siim Roop jõudsid ainukeste eestlastena TOP 8.

“Jump for Drift” osales kokku 87 sõitjat, kellest pooled olid eesti sõitjad.
Street klass paistis silma tõusnud aktiivsusega, selles klassis oli rekordarv viiskümmend osalejat.

Järgmine drifti etapp eestis on 18-19. September 2020 Kehala Ringrajal.

Tulemused:

Pro – klass

1.      Oliver Randalu

2.      Allan Lätt

3.      Nikolass Bertans

Semipro klass

1.      Marco Prems

2.      Edvards Zodzins

3.      Andris Liparts

Street klass

1.      Aleksandrs Vlasovs

2.      Daniels Lacis

3.      Edgars Krogeris