Firststop Drifti karikasarja neljanda etapi võitis tagaveolise Audiga Henri Puhmas

Möödunud nädalavahetusel peeti Audru ringrajal maha kolme drifti sarja etapid, lisaks Eesti Firststop sarjale kihutati külg ees ka Läti ja Balti drifti karjasarja etappide võidu nimel. Firststop drifti karikasarjas noppisid kaks parimat kohta eestlased Henri Puhmas ja Kristjan Klemets.

21 võistlejat Eestist, Lätist ja Soomest alustasid reedel treeningutega Audru rajal, et laupäeval tõestada konkurentidele oma paremust. Laupäeva hommikul algasid kvalifikatsioonid, mille põhjal pandi kokku eliminaatorid. Kuigi ilm driftimist ei sega, õnnistas ilmataat suurt driftivõistlust suurepärase suhteliselt suvise ilmaga, mis tähendas ka rohkel rehvisuitsu, mida sai iga pealtvaataja sobiva tuulesuuna puhul tunda. Mida rohkem rehvisuitsu, seda parem. Eesti sarja kvalifikatsioonides tegi parima tulemuse lätlane Gatis Lapans 72,6 punktiga 100st võimalikust. Talle järgnes lätlane Ivo Cirulis napi 0,6 punktise vahega. Eestlastest parim kvalifikatsioonis oli Kirstjan Salmre 69,7 punktiga. Kvalifikatsiooniringidel näitas kõige suuremat kiirust esimesse kurvi sisenedes keskmootoriga tagaveolise Audiga sõitev Henri Puhmas sõites 137 km/h, mis jäi ka päeva parimaks kiiruseks. Audru raja puhul meeldibki sõitjatele kõige enam selle kiirus. Lisaks kiiruse tekitatud adrenaliini kogusele veres, on kiirus ka tähtis heade tulemuste saavutamiseks – see on üks hindamise kriteeriumitest.


Eliminaatoris võidutsesid eestlased. Henri Puhmas näitas taaskord häid tulemusi teenides poolfinaalis Ivo Cirulise vastu kohtunikelt 92 punkti. Kolmandale kohale pidasid võitlust lätlased Gatis Lapans ja Ivo Cirulis omavahel, millest väljus võitjana Cirulis. Märkimisväärne on nende sõitude punktid –Cirulise sõitu hindasid kohtunikud samuti 92 punkti vääriliseks. Esimese koha eest sõitsid päeva parimat kiirust näidanud ja kohtunikelt kõige enam punkte saanud Henri Puhmas ja Kristjan Klemets. Puhmas võttis esikoha sõiduga, mis hinnati 78 punkti vääriliseks. Klemets sai selle sõidu eest 60,2 punkti.


Pärast neljandat etappi on üldarvestuses seis pingeline. Kuigi Gatis Lapans ei noppinud sel etapil väga magusat kohta, hoiab ta üldliidri kohta 389 punktiga. Üldarvestuses teisel kohal on Kristjan Klemets 311 punktiga ning vaid 23 punkti kaugusel kolmandal kohal on mullune karikavõitja Eduard Vahemets, kellele järgneb vaid 36 punkti vähem kogunud Kristjan Salmre. Seega on paremate kohtade jaotused veel selgumata ning lõplik paremusjärjestus selgitatakse välja viiendal ja ühtlasi ka hooaja viimasel etapil 10. ja 11. septembril Rapla kardirajal.
Neljanda etapi ja üldarvestuses paremusjärjestuse leiab siit.

Balti drifti meistrivõistluste Pro klassi eliminaatorisse pääsesid häid tulemusi näidanud eestlased Eduard Vahemets ja Kristjan Klemets, kes küll seekord langesid välja eliminaatori esimeses ringis. Taaskord sai Ivo Cirulis tõusta poodiumile ning sel korral juba kõrgeimale kohale. Teise koha sai Janis Eglite ja kolmanda Raivo Mužiks.
Läti drifti meistrivõistluste Pro klassis võttis esikoha Janis Eglite, kelle paremust pidid tunnistama teise koha saanud Ivo Cirulis ja Gvido Elksnis. Neljanda kohta sai Raivo Mužiks.

Driftimine on autospordiala, kus kõvakattega rajal sõidetakse suurtel kiirustel tagaveoliste autodega külg ees. Drift on üks väheseid, kui mitte ainuke autosport, kus stopper kunagi ei käivitu. Driftivõistlustel selgub võitja läbi kohtunike hinnete. Hindajaid on kolm, nagu ka kriteeriumeid, mille tarbeks alati üks inimene –kurvi sisenemise kiirus, sõidu nurk ja trajektoor. Viimasena annavad kõik kohtunikud koos ka veel šõupunkte, millega hinnatakse sõidu agressiivsust, rehvitossu jms.

Driftimiseni vähem kui kahe nädala pärast Raplas!

Fotod: Tarmo Tomson