Kes on KAAK ja milline on tema seos driftiga?

Kes on KAAK ja milline on tema seos driftiga?

Eelmise hooaja lõpus tegime küsitluse kus üks küsimustest oli “kes on kõige nõutum mehaanik drifti meeskondades?”. Vastuste seas olid populaarsed kaks nime, aga nende taga üks mees. Selleks on Martin Vago, kuid paljud teavad teda nimega Kaak.
Kui õigekeelsus sõnaraamatut vaadata tähedaks nimi Kaak pigem kaabakat, siis Martini puhul on tegemist suure südame ja rahuliku mehega. Nimi on pärit sellest ajast, kui olid veel populaarsed arvutimängud, ning seejärel jäi külge paljudele sõpradele.

Üldiselt näeb Martinit trennipäevadel või võistlustel koos arvutiga, siis Laitse rajapäevale oli ta tulnud sellel korral sõitma enda driftiautoga. Kui muidu aitab Martin alati sõitjaid, siis sellel korral nägime kuidas sõitjad olid abiks temale. Nimelt Ao Vaida kellel endal veel võistlusauto valmis ei ole leidsime sellel korral Martini auto kallal askeldamas. Tore on vaadata kuidas driftis kokku hoitakse ja aidatakse – seda näeb väga tihti ka võistlustel, kui jagatakse varuosasid või aidatakse kiirelt tehnilisi vigu eemaldada.

Drifti ja võistlusautodega on Martin kokku puutunud juba aastast 2013. “Aastat on lihtne meelde tuletada seinal olevalt esimeselt tänukirjalt Puhmase poolt,” lisas Martin.

Sellel hooajal on Martini käe alt käinud läbi vähemalt kümme driftis osalevat võistlusautot. Lisaks on mees oma tööga nõutud ka teistel autospordialadel. Sõitjatelt küsides saan vastuseks, et mees teab mis mees teeb, ning võtab kõiki võrdselt. Nalja pakub see, et paljud sõitjad teavad ainult nime Kaak, ega tea päris nime.
“Harva kui õnnestub autospordi võistlust külastades nautida üritust ilma, et aitaks sõitjaid. Vahel olen isegi meelega arvuti koju jätnud. Paljudel üritustel jõuab arvuti käest panna ja raja äärde alles finaalideks, aga kui aus olla siis õige emotsiooni saabki boksi melust,” lisab Martin.

Kui eelnev kokku võtta, siis võiks arvata, et Martin tegeleb igapäevaselt autodega ja see ongi tema amet. Kuid meie üllatuseks see nii ei ole. Nimelt töötab igapäevaselt ettevõttes Foxway ja on ametilt tootmisjuht. “Kunagi kui alustasin autodega siis tegelesin igapäevaselt nendega. Kui tahad teistele head ja mõtled asja suurelt, siis suured asjad juhtuvad,” lisas Martin. 

Esimest korda proovis Martin ise sõita drifti alles eelmisel aastal Avalaksul.
Arvestades kui palju ta on kokku puutunud sõitjate ja autodega võiks arvata, et kõik teadmised on olemas ja pakub tugevat konkurentsi. Ise ta nii ei arva ja ütleb, et vaja veel palju harjutada – loodame teda kohata sellel hooajal võistlemas, ning konkurentsi pakkumas.

Kokkuvõtteks tahaks veel juurde lisada lause mis oli Oliver Randalu poolt saadud tänukirjal: “Kui kone nurrub kassi moodi, siis tead, kes seda näppinud on”.