• TeamWampiiroja Drift
  • AutoNissan 350Z
  • Võistlusnumber#35
#35

 

Karel Piiroja on driftivõistlustel osalenud juba aastast 2014. Ta on alati erinenud teistest sõitjatest oma võistlusauto valiku poolest. Nimelt oli tal võistlusautoks mitu hooaega Audi S4 Avant.

“Kuna sõpruskonnas oli mitu Audi S4 läbi käinud, siis oli teada, kui lihtne on selle auto ümberehitamine tagaveoliseks,” täpsustab Karel.

Varasemalt on Karel olnud lisaks driftivõistlustele Audiga stardis ka kiirendusvõistlustel ning proovitud on ka ring- ja jäärada. Sellest hooajast jäeti aga Audi kõrvale ning võistlusautoks valiti uus huvitav automark – Nissan 350Z.

Kuidas üldse Karel driftini jõudis?

“Käisin sõpradega driftivõistlust vaatamas ja raja ääres olles tekkis küsimus – How hard can it be? Võtame auto, mis ei ole BMW ja proovime ka” vastas Karel.

Oma autosid valmistab võistlusteks ette peamiselt Karel ise, kuna tunneb hästi mootoreid ja autosid, nimelt igapäevatöös tegeleb ta samuti autodega. Võistlustel abistavad teda spotter, mehaanikud ja visuaalse poole eest vastutajad.

Kui eelnevalt sõitis Karel semipro klassis, siis sellel hooajal on plaanis kaasa sõita street klassis oma uue võistlusautoga Nissan 350Z.

“Kõigil on ootused kõrged, kuna tulen tagasi väiksemasse klassi, kuid ümber harjuda on üsna raske – auto ei keera nii palju ja rajad on aeglasemad. Tagasiminek on alati keerulisem,” rääkis Karel.

Kareli selle hooaja võistlusauto Nissan 350Z ei ole eriline ainult oranži värvuse ja erilise margivaliku tõttu, vaid sõiduki kapotil on ka üle 1000 nime. Fännide seas tehti üleskutse uue driftiauto ehitamiseks, mis osutus menukamaks, kui algselt ootus oli. Iga toetaja nimi on auto kapotil ehk Kareli suurimad toetajad ongi tema fännid.

Kuna Karel soovib karikariiulile lisa, siis mütsiga lööma ta sellel hooajal ei lähe ja sihid on kõrged.

“Eeskujudeks on Mihkel Norman Tults oma kindla käe ja ägeda sõidustiiliga ning Taavi Toomara, kes oli ka väga hea sõitja. Kindlasti on aga igaühelt midagi õppida,” ütles Karel.

Kareli ja tema meeskonna Wampiiroja Drift Team tegemistel saab silma peal hoida:

Youtube: https://bit.ly/2YGdiaI

Facebook: https://www.facebook.com/wampiiroja/

Instagram: https://www.instagram.com/wampiiroja2.0/

Koduleht: www.wampiiroja.com

Event