• TeamMichael Motorsport
  • AutoBMW E36
  • Võistlusnumber#83
#83

Michaeli teekond driftini sai alguse 2014 aastal kui tema jalgpalli trennikaaslane kutsus Saku Suurhalli taha drifti üritusele appi. Michael väidab et eelnevalt ei teadnud driftist kui autospordialast midagi.
Peale seda mõned aastad oli Michael Terror Driftteam-is abistaja ja mehhanikuna. Kuid siiski tekkis ka tahtmine kätt proovida.
2017 aasta alustas ta oma esimese võistlusega Haapsalus ning sõitis terve hooaja kogemuste saamiseks nii Eesti kui ka Läti Street klassi sarjas. Mida soovitab ta teha ka igal algajal, sest seal teissugused rajad ning sealt on kaasa võtta vägahea kogemuste pagas.
Järgmiseks aastaks sai ehitatud uus ja võimsam ning ilma puudusteta võistlusauto millega saavutas 2018 hooajal Eesti Street klassi sarjas auväärika teise koha.
Peale seda, 2019 hooajal suundus Michael juba suuremate meeste klassi, kuhu tuli ehitada võimsam ja rangemate reeglite järgi PRO 2 (semipro) auto .Sellega koos sai tehtud täiesti ka täiesti uus drifti tiim nimega Michael Motorsport.
Autoga oli palju sekeldusi, kõige suurem nendest oli auto üle katuse keeramine Kehala etapil.
2020. aasta hooaeg on hetkel käimas ning võistlusauto koos Michaeliga on teel poodiumite poole.

Võistlusautoks on BMW 3 seeria kupee, mille peale on ehitatud BMW 2.8 Liitrine mootor, mis on ülelaetud Holset HX 45 super turboga. Masinal peaks olema ca. 300kw.  Esisilla keeramisele aitab kaasa kodumaine firma WISEFAB. Kere fiiberdetailid on samuti eestimaised FIBREWOLF toodang. Sai valitud selline auto, sest see oli kõige käepärasem Michaelile ning selle mudeli ja margiga on varasemalt palju kogemusi olnud.

Suureks eeskujuks on olnud kindlasti kõik Eesti kogemustega sõitjad, kes lahkesti jagavad uutele sõitjatele informatsiooni, kuidas olla parem ning läbikäidud teed lühendada uutele pealetulijatele. Välismaalt on siiski iidoliks Michaelile Formula Drifti sõitja Chelsea Denofa kuna kajastab Youtube kanalil väga spetsiifiliselt oma tegemistest ning jagab näpunäiteid algajatele. Sealt ka tulnud MichaelMotorsport Youtube kanali idee.

Mida soovitab Michael huvilistele kes tahaksid alustada drifti sõitmisega .
Isik, kes sooviks Driftiga alustada, ei tohi karta esimese asjana inimesi, sest kui kardad nõu küsida siis saab algus olema keeruline, sest õpitakse ikkagi teiste vigadest, ainult enda vigade põhjal kogemusi koguda on liiga ajakulukas.
„Minu käest võib alustaja ka nõu küsida, sest mina olen kõige madalamalt trepiastmelt alustanud ja küündin vaikselt üles ning olen omandanud piisavalt kogemusi, kuidas alustada drifti karjääriga.“ Ütles Michael
Samuti ei ole algajale vaja 500kw masinat, vaid piisab täiesti vabalt rida kuus mootoriga tagaveolisest autost millel on käsipidur ja kinnine differ. Autoga tuleb lihtsalt sina peale saada ja ära harjuda.

Mida me ei tea veel Michaelist?
Olen tegelikult lihtsalt täiesti tavaline 23-aastane Tallinna Tehnikakõrgkooli bakalauruse kraadi omandav elektriinseneri tudeng, kelle igapäeva elust oleks ilma driftimiseta puudu adrenaliin ja äge seltskond.
Seega, et tegeleda sellise spordialaga ei ole vaja kindlat kogemust autoalaselt, ega haridust. Ole lihtsalt julge ja küsi toredast driftiseltskonnast abi 😉

Kõik Michael Motorspordi tegemised kajastuvad ka sotsiaalmeedias
Instagram-https://www.instagram.com/mmdriftteam/
Facebook-https://www.facebook.com/michaelmotorsport07/

Youtube- https://www.youtube.com/channel/UC5xXet3KVuD824HL9qjjD_A/featured

 

Michael Motorspordi selle hooaja sponsorid on:

  • Grolls Eesti– Tööriided ja isikukaitsevahendid
  • Atoy Eesti– Sõidukite varuosad, lisaseadmed, tööriistad jne
  • 013 Graphics– Design/Print
  • Funrent– Kõik ürituseks vajaminev-nii rent kui ka müük
  • Karla autoK- Diiselmootorite remondikeskus
  • Chemi-Pharm– Valmistab ja turustab desinfektante
  • Fast Iron– Lifestyle brand focusing on fast cars and cool clothing

 

Event