Drifti karikasarja teisel etapil näeb pöörastel kiirustel rehvisuitsu


Drifti karikasarja teisel etapil näeb pöörastel kiirustel rehvisuitsu

Pärnu Audru ringrajal läheb sel nädalavahetusel põnevaks – Truck Tuning drifti karikasarja teisel etapil sõidetakse autodega külg ees kiirusel kuni 140 km tunnis! Suuri kiiruseid pakkuv Audru rada meelitab siia ka tosinkond võistlejat Lätist.

3.-4. juunini toimub Audru ringrajal Truck Tuning drifti karikasarja teine etapp, kus kiirused küündivad pöörastele kõrgustele – võistlejad sisenevad kurvi kiirusel kuni 140 km tunnis. Selliseid rehvisuitsuseid poognaid näeb ainult Audru rajal.

Eestlastele on konkurentsi pakkumas ka võistlejad Lätist ja Soomest. Meie lõunanaabreid on siia oodata eriti palju, ligikaudu tosin võistlejat, sest ühiselt Eesti drifti karikasarjaga peetakse maha maruline lahing ka Läti meistrivõistluste pro-klassi etapi parimate kohtade jagamiseks. Need mehed juba kohti ilma tõsise võitluseta käest ei anna.

Käeolevaks hooajaks on lisandunud mitmeid uusi võistlejaid ja autosid, ent ka juba kogenud sõitjad on talvega oma autosid hoogsalt täiustanud. Võistlejaid on lisandumas ka Audrus peetavale etapile, sest kõik võistlejad ei saanud esimeseks etapiks oma uusi autosid valmis. Loomulikult on kohal kõik meie parimad – Eduard Vahemets, Taavi Toomara ja Henri Puhmas, kes vastavalt oma sõidustiilile on saanud hüüdnimeks Sõge-Puhmas. Need mehed käisid ka möödunud nädalavahetusel lätlastele konkurentsi pakkumas Riia Bikernieki ringrajal.

Lätlased on teada-tuntud head driftijad, seega on väga oluline publiku toetus eestlastele. Pea kolm nädalat tagasi toimunud karikasarja esimene etapp näitas, et ega eestlased ei lahku areenilt ilma korraliku lahinguta – Ülemiste etapil õnnestus pro-klassis võistelnud eestlastel endale saada kõik kolm parimat poodiumikohta. See annab alust arvata, et lätlased soovivad sel korral veelgi enam saada endale parimad poodiumikohad.

Tänavu toimuvad driftivõistlused kahes klassis. Pro-klassis võistlevad need, kel juba kogutud piisavalt kogemusi, et sõita tandemina, kus kaks autot sõidab korraga rajal ning järelsõitva võistleja eesmärk on kopeerida esimese võistleja sõidujoont, kurvi sisenemise nurka ning kurvi sisenemise kiirust. Teises ringis vahetavad võistlejad kohad. Street-klassis sõidavad vähem kogenenud võistlejad üksiksõitudena.

 

Ajakava:

Reede, 03.06.

18.00-21.00 Vabatreeningud

Laupäev, 04.06.

12.00 Pealtvaatajate sissepääs
12.00-13.00 Vaheajašõu
12.45-13.00 VIP sõidud (loosivõitjad)
13.00-13.20 Sõitjate paraadtutvustus
13.20-14.20 Truck Tuning Drift Cup street-klassi kvalifikatsioon
14.30-15.30 Truck Tuning Drift Cup pro-klassi kvalifikatsioon
15.30-16.30 Läti meistrivõistluste pro-klassi kvalifikatsioon
16.40-17.30 Truck Tuning Drift Cup street-klassi finaalid ja autasustamine
17.30-18.20 Truck Tuning Drift Cup pro-klassi finaalid ja autasustamine
18.20-19.00 Läti meistrivõistluste finaalid ja autasustamine

 

Väikest meenutust eelmistest etappidest ehk teaserit näeb siit.